Stratégiai cél az okos gyártás
A Wanhua csoport bejelentette, hogy a minél modernebb technológiával történő, regionális gyártása, működése fejlesztésére Magyarországon hozza létre infokommunikációs központját, s ebben számít a a világ egyik legnagyobb infokommunikációs megoldásszállítójára, a Huaweire.

 

A megállapodás szerint ugyanis a Huawei támogatja a Wanhua-BorsodChemet annak érdekében, hogy a vegyipari vállalat elérje stratégiai céljait az okos gyártás, az M2M kommunikáció és gyártó-infrastruktúra felhőalapúvá fejlesztésének területein, regionális és nemzeti szinten egyaránt. A közös megállapodás keretein belül továbbá mindkét vállalat kifejezte azon szándékát, hogy minél több helyi munkaerő és helyi beszállító segítségével támogassák az országok és regionális tehetségek képességeit és adottságait.

A Wanhua-BorsodChem vegyipari csoport Magyarország legnagyobb, míg a Huawei Technologies Magyarország második legnagyobb kínai befektetője, évek óta együttesen közel 5 ezer embernek biztosítanak munkát itthon. Mindkét csoport a legfejlettebb technológiát – vegyipari és infokommunikáció – képviseli iparágában. A két vállalat az okosgyártás alapjáról, a felhőszámítástechnika-alapú, technológiai együttműködésről írt alá megállapodást Budapesten Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter és Chen Xiaojun, a Kínai Népköztársaság Követségének megbízott ügyvivőjének jelenlétében. Az együttműködésről szóló dokumentumot a Wanhua-BorsodChem részéről Ding Jiansheng, a csoport vezérigazgatója, a Huawei Technologies Hungary részéről Zheng Weifeng, vezérigazgató írta alá.

Az okos gyártás átalakítja a hagyományos ipari folyamatokat

Az információs társadalomban a digitális összekötöttség az élet minden szegmensére kiterjed. A jövőben a gyártási szektorban is infokommunikációs technológiai (IKT) rendszerek fogják majd át az eljárásokat. Ezzel megvalósítják majd a gép és gép közötti kommunikációt, amelynek köszönhetően a gyártók felgyorsíthatják és automatizálhatják gyártási folyamataikat, rugalmasabbá és hatékonyabbá, így fenntarthatóbbá tehetik azokat. Ez a ’’smart manufacture’’ vagy okos gyártás, amelynek alapfeltétele egy jobban összekapcsolt világ.

A két világcég jelen megállapodása ezért a piaci szereplők, azaz a vállalkozások, gyárak és cégek egyik legkihívóbb problémájáról, a digitális átalakulásról szól. A vállalkozások a hagyományos termelő (gyártó) és szolgáltató vállalatok, munkahelyek ’’okos’’, azaz digitális átalakításával jobban meg tudnak majd felelni a vásárlói elvárásoknak, így optimalizálni tudják az üzemeik és az ellátói hálózataik hatékonyságát is.

A gyártás, vállalati működés során rengeteg információ keletkezik, amelyeket a cégek szigetszerűen tárolnak. A korszerű vállalkozások elkezdtek befektetni a magas fokon automatizált és IKT-irányítású termelésbe, hogy összekapcsolják a gyűjtött információkat és feldolgozzák a big datában – vagyis az adatdömpingben – rejlő, levonható tapasztalatokat. Ez a fajta információgyártás, tárolás, következtetés lehetővé teszi, hogy az adott vállalat egy magas produktivitású innovációs központtá váljon, jobban beossza forrásait, csökkentse fogyasztását és környezetkímélővé váljon, növelje a foglalkoztatottságot, a szélessávú internet-használatot és nagyobb perspektívából a nemzetgazdasági növekedést.

Az okosgyártás modell elég rugalmas ahhoz, hogy megfeleljen a nemzetközi fogyasztói követeléseknek és gyors életet vigyen újdonságokba, például az elektromos meghajtású autókba vagy más fontos változásokba. A digitálisan átalakult gyárakat gyorsabban lehet újraprogramozni, gyorsabban tudják piacra vinni a mai és a következő generációs termékek – akár kismennyiségű – testreszabását.

Az okos gyártás az információ, a technológia és az emberi találékonyság párosításával hamar forradalmasítja a gyártási intelligencia fejlődését és használatát az üzlet minden területén. Alapjaiban változtatja meg azt, hogyan találjuk fel, gyártjuk, szállítjuk és árusítjuk a termékeket. Lehetővé teszi a személyre szabott, rendkívül egyedi, alacsony példányszámú gyártást, kevés költséggel. Ez növeli a munkások biztonságát, könnyít az alkalmazottak fizikai terhelésén és védi a környezetet a szennyezőanyag kibocsátástól a kockázatmentes gyártás lehetővé tételével.

Mit hozhat Önnek és munkatársainak egy PDM/PLM rendszer?
Az EPLMS használatával tehermentesítheti kollégáit az automatizálható feladatok alól, ezáltal az értékteremtésre tudnak koncentrálni.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzi az új meteorológiai állomás
Meteorológiai állomásokat telepített alállomásaiba a Danube InGrid projekt keretében az E.ON Hungária Csoport. Az eszközök azonnali adatokat küldenek az üzemirányítási központba, így az energiacég időben fel tud készülni az időjárási veszélyhelyzetekre.
Drasztikus változások az új autók piacán
A 2025. január 1-el életbe lépő, CAFE (Clean Air for Europe, azaz Tiszta Levegőt Európának) néven elhíresült új EU-s emissziós szabályok várhatóan alapvető változásokat hoznak az új autók piacán a kontinensen. Cikkünkben a Toyota értékelte a szabályozás várható hatásait.
Magyar és indiai kutatók szén alapú szuperkondenzátort fejlesztettek
A Miskolci Egyetem és az indiai Indian Institute of Technology, Patna kutatóintézet munkatársainak együttműködésében előállított nagyhatékonyságú kondenzátorok alkalmasak a megújuló energiaforrások által termelt elektromos energia tárolására.
Hatékonyabb működést ígér az új folyamatirányító rendszer
Az ABB Freelance folyamatirányító rendszerének (DCS) legújabb verziójában megújultak az ipari kommunikációs összeköttetések, lehetővé téve a gyors és megbízható, optimális valós idejű adatfeldolgozást és irányítást.