A hazai tulajdonú ESZO Kft. a “Hazai vállalatok K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések” programjának keretén belül a GINOP-2.2.1-18-2020-00030 azonosító számmal nyilvántartott projekt során kifejlesztette az egyedi gyártási- termeléskiszolgálási és logisztikai technológia megvalósítását, újszerű, kisszériában is költséghatékonyan termelő üzleti modellt és Ipar 4.0 szemléletű, magasan automatizált termelésirányítási rendszert.
 
 
Így alakítja át a munkaerőpiacot az AI-alapú keresés
Az internet valós idejű böngészésére is képes AI-vezérelt keresőmotorok – mint például a ChatGPT Search, a Google Gemini, a Microsoft Copilot vagy a Perplexity – térnyerésével új megközelítés született a munkaerőpiacon is.
Tovább csökkent a magyar ipari termelés és a kilátások sem kedvezőek
A GKI legfrissebb, júniusi elemzése szerint a magyar ipari termelés volumene két egymást követő évben csökkent az előző évhez képest: 2023-ban 5,5%-kal, 2024-ben 4%-kal. Az összegzés megállapítja, hogy mind a belföldi, mind az exportpiacokon csökkent az értékesítés.
Mikrométer tartományú háromdimenziós struktúrák korszerű tokozása
Az elektronikai alkatrészek és struktúráik egyre kisebbek, ezért egyre nehezebb őket áramkörökbe kötni. A hagyományos gyártástechnológiák elérték lehetőségeik határait, a Fonontech holland startup vállalkozás által kifejlesztett, Impulse PrintingTM elnevezésű eljárás azonban újat hozott ezen a területen.
Tanulmány készült az ipari energiahatékonyság javításáról
A dokumentum a magas hatékonyságú motorokat, hajtásokat és a digitális technológiákat tekinti azon legfontosabb megoldásoknak, amelyek segítségével az ipar túlszárnyalhatja a korábbi teljesítményszinteket, folyamatait pedig hatékonyabbá és környezetbarátabbá teheti.
Új megoldással lesz egyszerűbb az e-autók töltése
Az idei első negyedév végére már meghaladta a 77 ezret a hazai utakon közlekedő tisztán elektromos autók száma, a vállalati e-autó program pedig további lendületet ad a terjedésüknek.
A megújulókra bíznák a magyarok az energiaellátást
Egy friss felmérés szerint a magyar lakosság leginkább a megújuló energiaforrások fejlesztésére fordítaná az állam erőforrásait, de a megkérdezettek kétharmada szerint a fenntartható üzemanyagok elterjedéséhez is ösztönző szabályozási környezetre van szükség.
A környezetbarát okoscsarnok működését támogató eszközök
Komfortautomatikai, vezérlési és hajtástechnikai megoldások a vecsési Weerts Logistics Park területén épült, új gyártócsarnokban. Kiemelt figyelmet kapott a fenntarthatóság és a jószomszédi viszony Magyarország egyik legújabb, 2024 októberében átadott gyártócsarnokának kialakításakor.
A kvantumkorszak újraírja a titkosítási szabályokat
A hardverek fejlődésével együtt növekvő számítási kapacitásnak és a mesterséges intelligencia (AI) termelékenységet fokozó hatásának köszönhetően egyre sürgetőbbé válik az adatbiztonság kérdése is.
A jövő logisztikája nem feltétlenül a méretnövelésről szól
Európában hódít, Magyarországon még kevésbé ismert és elterjedt a CityLiner félpótkocsi. Az eszköz pedig nemcsak a fenntarthatóbb közlekedéshez és kereskedelemhez, hanem a vállalkozások sikeréhez is nagyban hozzájárulhat, mivel alkalmazásával több áru szállítható gazdaságosabban a végső lábas kiszállítás (last mile delivery) során.
Digitális technológiák a hatékony automatizáláshoz
Napjaink kihívásai minden eddiginél jobban megkövetelik az iparcégektől, hogy szilárd stratégiát kövessenek a hosszú távú versenyképesség biztosítása érdekében. A SCHUNK nemcsak innovatív automatizálási koncepciókat kínál a termelékenység növelésére, hanem a digitális világra is felkészíti termékportfólióját.
Jövőre megtudhatjuk, mennyit keresnek a kollégáink
A bérek átláthatóságára kidolgozott európai uniós irányelv célkitűzéseit 2026. június 7-éig kell teljesíteniük a tagállamoknak.
Innováció és technológia, ami inspirálta az ipar világát
2025. április 1–4. között ismét megnyitotta kapuit a GROB házi kiállítása, ami a „Bajorországban üdvözöljük a világot” mottóval mutatta be a legújabb technológiákat és innovációkat.
Jelentősen csökkenhet a nem tervezett áramszünetek száma egy új megoldással
Akár 40 százalékkal is csökkenhet a nem tervezett áramszünetek száma a villamos hálózatokban a Schneider Electric új, mesterséges intelligenciát is használó digitális megoldása, a „One Digital Grid Platform” révén.
A legjobb tippek az elektromos hajtásrendszer teljesítményének javításához
Az elektromos automatizálás számos ipari automatizálási alkalmazásban nagyobb hatékonyságot, konzisztenciát és pontosságot biztosíthat, mint a hagyományos pneumatika.
korábbi cikkek
A hét témája: TECHNOLÓGIA
Egy friss felmérés szerint a magyar lakosság leginkább a megújuló energiaforrások fejlesztésére fordítaná az állam erőforrásait, de a megkérdezettek kétharmada szerint a fenntartható üzemanyagok elterjedéséhez is ösztönző szabályozási környezetre van szükség.