Könnyebb lehet a gyógyszerexport a légi szállítmányozásban
A DSV egy hazánkban innovációnak számító, korábban még sosem alkalmazott átvilágítási szolgáltatás elindításával új export légiszállítási lehetőségeknek nyit kaput.

 

A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében található raktárukban már 2-8 Celsius-fokos környezetben is átvilágítási szolgáltatásra lesznek a továbbiakban képesek, ezzel pedig fellendítik a BUD Airport gyógyszerexport tevékenységét. A  dán DSV A/S szállítmányozási és logisztikai vállalat globális közúti, légi, tengeri szállítási és raktárlogisztikai szolgáltatásokat kínál. A cég hazánkban is az egyik legnagyobb szereplő, jelenlegi fejlesztésével pedig piacvezető szerepét erősítheti.

A magyarországi gyógyszeripar meghatározó szereplőinek bemutatott innovatív fejlesztésnek köszönhetően olyan szolgáltatás tud nyújtani a vállalat a továbbiakban Vecsésen, amelyre hazánkban korábban még más szállítmányozási és logisztikai vállalat nem volt képes. Az eseményen debütált az az új szolgáltatás, amelynek segítségével már 2-8 Celsius-fokos hűtött térben is képesek lesznek átvilágítani a légi áruszállításra szánt árukat.

A DSV Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér mellett közvetlenül elhelyezkedő 900 négyzetméteres létesítménye tartalmaz egy 15-25 Celsius-fokos és egy 2-8 Celsius-fokos hűtött teret is. Ezek mellett rendelkezik egy cross-dock előtérrel is, amelyet két kapun keresztül lehet megközelíteni. Ezek a kapuk alkalmasak arra, hogy fogadjanak hűtőkonténert, kamiont, illetve akár kisautót egyaránt. A raktár korábban megkapta a Regulated Agent státuszt is. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a raktár alkalmas arra, hogy egy különösen védett státuszú lokációt létrehozva, a légitársaságok befogadják az innen kiáramló árukat utólagos ellenőrzés nélkül is szállításra. Az új fejlesztésnek köszönhetően pedig további szolgáltatással is bővül a létesítmény.

Növekszik a 2-8 Celsius-fok közötti gyógyszertermékek aránya a gyógyszerpiacon

„Ügyfelekkel történő korábbi egyeztetéseink során kialakult bennünk az a kép, hogy sokszor küzdenek azzal a problémával, hogy 2-8 Celsius-fok között kezelendő gyógyszeráruiknak a légi elszállítása átvilágítási problémába ütközik. Ennek oka volt, hogy ez idáig Magyarországon nem volt olyan átvilágításra alkalmas röntgen gép, amely 2-8 Celsius-fokos raktári környezetben üzemelt volna. Ha egy ügyfélnek eddig 2-8 Celsius-fokos kezelést igénylő gyógyszeráruja volt, amelyet légi úton szeretett volna elküldeni, akkor ez idáig vagy alternatív eszközökkel tudta ezt megtenni, vagy nem ebben a hőmérsékleti tartományban tette ezt meg, vagy elvitte Bécs repterére” – emelte ki Molnár Ákos.

 

Molnár Ákos, a DSV üzletfejlesztési vezetője | fotó: KRPR.hu

 

A DSV beruházásának köszönhetően megteremtette a lehetőségét annak, hogy minden hatósági szempontnak megfelelve, alkalmas legyen raktáruk arra, hogy 2-8 Celsius-fok közötti hűtött átvilágítási folyamatot végezhessen. Megnyitotta Magyarország első olyan GDP-elvek mentén működő gyógyszerraktárát, amely 2-8 Celsius-fokos környezetben átvilágítási szolgáltatást nyújt a gyógyszeripari ügyfelek számára.

„A 2-8 Celsius-fok közötti átvilágítási és raktározási szolgáltatás mellett, lehetőséget tudunk nyújtani ambient, azaz 15-25 Celsius-fokos környezetben gyógyszeráruk raktározására is. Ezek mellett biztosítottak olyan további szolgáltatások is, mint a címkézés, thermoblankettel ellátni palettákat, vagy akár passzív csomagolóanyaggal ellátni gyógyszerárukat” – hívta fel a figyelmet a DSV üzletfejlesztési vezetője.

Kiemelt tapasztalat B2B területen

A DSV szállítmányozásban és logisztikában hazai, valamint nemzetközi szinten egyaránt több évtizedes, globális szinten is kiemelt tapasztalattal rendelkezik. A B2B szektor mára már megkerülhetetlen szereplője, aki többek között számos innovatív beruházásával, stabil pénzügyi hátterével és megbízhatóságával számos szektort támogat. Mostani fejlesztésük egyik kiinduló alapja volt, hogy a DSV legutóbbi akvizíciójának eredményeképpen örökölt egy gyógyszerraktárat is, amely, a legmagasabb GDP kívánalmaknak megfelelő temperált, illetve hűtős gyógyszerraktár volt.

„A mi gyógyszerprojektünk egyik alapja ez az örökölt raktárhelyiség volt. Szintén nagy szerepet játszott a hűtős tengeri osztályunk, amely évtizedes tapasztalatokkal rendelkezik, kiváló alvállalkozói kapcsolatokkal és nagyon szerteágazó szolgáltatási portfolióval a reefer konténeres piacon. Ezeken túl a DSV globálisan rendelkezik gyógyszeripari ügyfélkapcsolatokkal is, amelyek szintén remek alapot képeztek arra, hogy belefogjunk ebbe a magyarországi Pharma projektfejlesztésbe” – mesélte Molnár Ákos a fejlesztés hátteréről.

 

Mesterséges neurális hálózatokkal lehetővé tett gépi tanulásért ítélték oda a 2024-es fizikai Nobel-díjat
Az amerikai John J. Hopfieldnek és a kanadai Geoffrey E. Hintonnak ítélték oda 2024-ben a fizikai Nobel-díjat – jelentették be kedden Stockholmban a Svéd Királyi Akadémián. A két kutató a gépi tanulás mesterséges neurális hálózatokkal való lehetővé tételéhez járult hozzá úttörő jelentőségű eredményeivel.
Konferencia az okosvárosokról és a technológiai sokszínűségről
Összefogtak a jövőért az ipar, a tudomány és a művészetek képviselői a Kognitív Mobilitás 2024 konferencián Budapesten.
Teljes kultúraváltás – a Miller Industries beszámolója arról miként segítette a Birst megoldás üzlete átalakítását
Az Infor első blogsorozata az Infor Customer Excellence Awards nyerteseit állítja reflektorfénybe és osztja meg a sikertörténeteiket.
Új képzési program indul az adatközponti és kritikus infrastruktúra területén működőknek
Új képzésekkel egészítette ki EcoXpert Partner Program kezdeményezését a Schneider Electric. Az újonnan megszerezhető tudás hatékonyan támogatja a vállalat adatközponti és kritikus infrastruktúra területeken tevékenykedő értékesítési partnereit ügyfeleik még jobb kiszolgálásában.
Zsákutcába kerülhet az AI egy kutatás szerint
A nagy nyelvi modellek, mint például a ChatGPT elterjedése valójában egyre csökkenti a nyilvános tudásmegosztást az online kérdezz-felelek platformokon, s ezzel megnehezítheti a jövőbeli modellek képzését – erre jutott a Budapesti Corvinus Egyetem frissen publikált tanulmánya.