Job Tindereznek a Műegyetemen
Az ország legnagyobb és legrégebbi állásbörzéjén, március 11-12-én élesedik a Job Tinder, amely a leendő vagy már diplomás mérnököknek segít megtalálni a számukra legjobb munkahelyet.

 

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Állásbörzéje idén minden eddiginél modernebb és interaktívabb formában tér vissza. A jelenleg 18 ezer aktív felhasználóval rendelkező Cheers egyetemi applikáción megjelenik a Job Tinderre, és Pozi Tinderre keresztelt játék, amely a választást és az értékelést teszi lehetővé a hallgatóknak. A"Job Tinderen" jobbra vagy balra húzva jelezhetik, mely cégek keltik fel az érdeklődésüket, a „Pozi Tinderen”pedig a meghirdetett pozíciókat értékelhetik ugyanígy. 

Az állásbörzéről minden fontos információ elérhető lesz a Cheers alkalmazásban, beleértve az interaktív térképet és az ebédjegyek digitális letöltését is, így nemcsak a hallgatóknak, hanem a kiállítóknak is érdemes letölteni az alkalmazást. Az appon emellett más játékok is elérhetők lesznek, úgymint a geocaching, easter egg, mini kívzek, kaparós sorsjegy, vagy szerencsekerék.

 

 

Ráadásul február 21-én, azaz a rendezvény kezdete előtt 18 nappal indul egy kihívássorozat is, amelyben crediteket lehet gyűjteni, melyek később ajándékra válthatók. A nyeremények között szerepelnek: ingyen kávé, fröccs, dupla Jäger vagy akár 10 okos vodka. Fődíjként pedig a Budapest Parkba és a Campus Fesztiválra is belépőt nyerhetnek a BME hallgatók.

További információ: Műegyetemi Állásbörze

 

| Fotók: BME

160 milliárd euró tiszta technológiai beruházásokra
Az elkövetkező 5 évben az InnoEnergy új márkanevük, az inno égisze alatt 160 milliárd eurót mozdít meg tiszta technológiát érintő fejlesztések támogatására. Ezt az összeget részvény-, hitel-, támogatás- és projektfinanszírozás formájában biztosítják a tiszta ipari vállalkozásoknak.
Ha van 12–14 millió forintja, már Magyarországon is vásárolhat humanoid robotot
Mit gondolnak azonban erről a technológiáról és a mesterséges intelligenciáról (MI) a magyarok? El tudják képzelni, hogy a jövőben az Olimpián valamelyik sportágban egy robot hozza el az aranyat? Vagy akár az MI nyerje el a Nobel-díjat? Konzultálnának-e MI-orvossal vagy MI-ügyvéddel? Mutatjuk a legfrissebb nemzetközi reprezentatív kutatás eredményeit.
Együttműködő robotok az okos gyártásban
Szeretettel meghívjuk Önt egy ebéddel egybekötött szakmai napra, ahol szeretnénk közösen átbeszélni a kollaboratív robotok alkalmazásában rejlő üzleti lehetőségeket.
6 milliárd euró értékű könnyítést kaphatnak az uniós vállalkozások
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus csomagban javasolt változtatások öt területen egyszerűsítik a vállalatok megfelelését az Európai Unió előírásainak.
Űrtechnológiával enyhítenék a városi hőhullámokat
Egyéves kutatás-fejlesztési együttműködést követően a magyar Paulinyi & Partners sikeresen zárta az Európai Űrügynökség (ESA) szerződéses partnereként végzett első közös projektjét, amelynek eredménye jelentős változást hozhat a városfejlesztésben.