Hatékony, helytakarékos érzékelő- és vezérlőegység membránszelepekhez
Az Alfa Laval ThinkTop V55 a membránszelepek érzékelő- és vezérlőegységeinek legújabb generációja, a higiénikus alkalmazásokkal dolgozó iparágak, különösen a gyógyszeripar, a biotechnológia és az újgenerációs élelmiszerek gyártói számára nyújt megoldást.

 

A berendezés a jól bevált ThinkTop V sorozat technológiájára épül, amely az egyszerű beállíthatóság, a kiemelkedő megbízhatóság, a modern automatizálás, az üzem közbeni cserélhetőség és a valós idejű kommunikáció révén világszerte megbízható megoldást jelent a tej-, az élelmiszer- és az italgyártók körében. Tartós, karbantartásmentes kialakítása még a legnehezebb feladatok során is megbízhatóan teljesít. A biztosított konstrukció és a beépített öndiagnosztika maximalizálja az üzemidőt, így tökéletes választás kritikus műveletekre.

„Továbbfejlesztett funkcióival és kompakt kialakításával a ThinkTop V55 új mércét állít fel a membránszelep-érzékelők és vezérlők terén, optimalizálva a teljesítményt és a hatékonyságot” – mondta Paw Kramer, az Alfa Laval szelepekért és automatizálásért felelős portfóliómenedzsere.

Egyszerűsített beállítás és üzem közbeni csere

A ThinkTop V55 támogatja a gyors, megbízható telepítést és üzembe helyezést. A helyszíni automatikus beállítás kevesebb mint egy percet vesz igénybe, míg az éles beállítás – amely lehetővé teszi a szelepek gyors távoli konfigurálását – mindössze egy-két percet igényel. A vezérlőegységek cseréje (akár üzem közbeni cseréje) a termelés megszakítása nélkül történhet, így biztosítva az üzem- és termékbiztonságot.

 

 

A ThinkTop V55 keskeny profilja optimális helykihasználást biztosít, így akár új vagy meglévő berendezésekbe is könnyen integrálható. A szelepvezérlőre bármilyen pozícióban felszerelhető, ezzel biztosítva az ideális csatlakoztatást. A ThinkTop emellett 360°-os szögben jól látható LED-es vizuális állapot kijelzéssel rendelkezik, így a szelep helyzete az üzem padlószintjéről is jól láthatóvá válik. Öndiagnosztikai funkcióinak köszönhetően rendkívül megbízható teljesítményt nyújt nehezebb feladatok során is, ami növeli az üzemidőt és a termelékenységet.

Újgenerációs vezérlés az ipar 4.0-val összhangban

A ThinkTop V55 digitális, ASI 3.0 vagy IO-Link felületeken keresztül pontos szelephelyzet-leolvasást és valós idejű membránszelep-felügyeletet biztosít. A filedbus-tól függetlenül működő pont-pont közötti IO-Link kommunikációs protokoll segítségével az érzékelők és működtetők bármely automatizálási rendszerbe integrálhatók. Ez az integráció egyszerűbbé teszi a kulcsfontosságú adatok összegyűjtését, tárolását, elemzését, és a kapott eredmények alapján történő javítóintézkedések meghatározását, ezzel támogatva az ipar 4.0-hoz kapcsolódó kezdeményezéseket.

A ThinkTop V55 az Alfa Laval membránszelepekhez készült, így egyetlen berendezés csatlakoztatható bármely szelepünkhöz. Ugyanolyan ellenálló és megbízható, mint a ThinkTop V sorozat tagjai, amelyek már világszerte bizonyítottak a higiénikus iparágak alkalmazásaiban. Emellett leegyszerűsíti a beszerzést, a beüzemelést, az üzemeltetést és a karbantartást is.

 

| Fotók: Alfa Laval

Európai és amerikai autógyárak zárhatnak be az idén
Több alacsony kihasználtságú európai és észak-amerikai autógyár bezárására vagy eladására kerülhet sor az idén, mivel az autógyártók kapacitásfelesleggel küzdenek, miközben nő az árverseny - közölte a Gartner kutató- és tanácsadó cég csütörtökön.
Adókötelezettségek kibertámadás esetén
Az elmúlt években jelentősen emelkedett a vállalkozásokat érintő kibertámadások száma, amelyek komoly fenyegetést jelentenek az adatbiztonságra, és jelentős kockázatot hordoznak a társaságok működésére nézve.
Európai regionális együttműködés alakult az energiahatékony építési megoldások előmozdítására
Az ABB regionális tudáspartnerként csatlakozott a WorldGBC Európai Regionális Hálózatához, hogy az európai fenntarthatósági célokhoz igazodóan elősegítse az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, energiahatékony épületek elterjedését.
A már meglévő MI-technológiák alkalmazása segítheti a sikeres energiaátmenetet
A Világgazdasági Fórum (WEF) jelentése szerint a már meglévő technológiák felhasználásával is 31 százalékkal csökkenthetné az emberiség az energiaintenzitást, ami 2030-ra már éves szinten 2000 milliárd dollárnyi megtakarítást eredményezhetne.
Együttműködési megállapodást kötött a Messer a Pécsi Tudományegyetemmel
A Pécsi Tudományegyetem és a Messer hosszútávú, hidrogéntechnológiára vonatkozó együttműködési megállapodást kötött. A felek célja a hidrogén szakmérnöki oktatás és a hazai hidrogén infrastruktúra gyakorlati fejlesztése.