Három inspiráló nap az ipar 4.0 jegyében  
Az ipar 4.0 témakörének egyik legjelentősebb hazai eseménye 2023. június 7-8-9. között várja az érdeklődőket Esztergomban. A Smart Factory ConnAction konferencia idén is számít azok érdeklődésére, akik fejlődni, tanulni, inspirálódni szeretnének a témában.

 

A negyedik ipari forradalom napról napra formálja és alakítja át a gyártóvállalatok mindennapjait. Az új kihívások folyamatosan új megoldásokat követelnek azoktól, akik hosszú távon kívánják megőrizni versenyképességüket, így a tudásmegosztás szerepe is felértékelődött. A Smart Factory ConnAction konferencia idén is várja azokat, akik fejlődni, tanulni, inspirálódni szeretnének a témában. Az idei fókusztémák az  ipar 4.0 bevezetése, a fenntarthatóság és az emberközpontú gyártás (ipar 5.0), valamint az adatgyűjtés és -elemzés (adatokból érték), és többek között az ipari rendszerek mostanában különösen fontos aspektusa, a kiberbiztonság.

 

 

Megnyílt a regisztráció az idei Smart Factory ConnAction ipar 4.0 konferenciára

A Smart Factory ConnAction konferencia az ipar 4.0 témakör egyik legnépszerűbb rendezvénnyé vált az évek során, hiszen az eseményre érkezők első kézből ismerkedhetnek meg a hazai gyártóvállalatok legmodernebb gyakorlataival, legyen szó többek között ipari adatgyűjtésről, analitikáról, automatizációról, vagy az ezekkel kapcsolatos menedzsment kérdésekről. A programok elsősorban a hazánkban működő gyárakban, ipar 4.0 bevezetéséhez kapcsolódó automatizálási, informatikai és telekommunikációs rendszerek használóit szólítják meg, de beszerzések döntéshozói, javaslattevői számára is tartogatnak érdekességeket.

Gyárlátogatások, interaktív workshopok és networking

A tapasztalatszerzést a hazai és nemzetközi vonatkozásban is meghatározó szereppel bíró gyárakban tett exkluzív látogatások és szakértők által vezetett, gyakorlati példákat felvonultató interaktív workshopok is színesítik, mindemellett ez a három nap egyedülálló networking lehetőséget is biztosít: a kiállítók és a vendégek egyaránt találkozhatnak potenciális partnerekkel és hozzáadott értékkel tudják támogatni egymást.

Az idei konferencián jelen lesz a Magyar Vállalatvezetők Üzleti Közösségének (MVÜK) Ipari Klubja is, akik módszertanukkal elősegítik, hogy az ipari vállalatok felsővezetői között gördülékenyebb lehessen a kapcsolatépítés, és még hatékonyabban alapozhassanak meg eredményes együttműködéseket.

Az eseményt az innovatív ipari informatikai megoldásairól, ipari környezetben használatos hálózati kommunikációs eszközök forgalmazásáról és egyedi fejlesztésű termelésirányítási rendszerek fejlesztéséről ismert Com-Forth Kft. csapata szervezi, akik több más hasonló tudásmegosztó rendezvény házigazdájaként már kilencedik alkalommal tűzték ki célul a hazai ipar innovációját a Smart Factory ConnAction konferencia megvalósításával.

 

"Az ipar 4.0 immáron több mint egy évtizede létező fogalom, és odáig már eljutottunk, hogy azt nem szükséges megmagyarázni, hogy a digitalizáció egy olyan út, amin előbb-utóbb mindenki elindul. Ugyanakkor még mindig nagyon kevés a magát ipar 4.0-nak valló gyár, aminek számos oka van.

Mi ezeket az okokat boncolgatjuk, elemezzük az előadások, workshopok és a különböző formátumú beszélgetések során, lehozva ezzel a földre a sokszor túlzottan misztifikált, mások által pedig elbagatellizált ipar 4.0 kifejezést.

A digitális forradalom velünk van, de még mindig kevesen tudnak konkrét sikereket felmutatni, ezért létfontosságú, hogy tanuljunk egymástól. Nem véletlen, hogy most már 9. éve is a tudásmegosztás és a networking áll a Smart Factory ConnAction középpontjában" – mondta Bóna Péter, a szervező Com-Forth Kft. ügyvezetője. 

 

Időpont: 2023. június 7-8-9.

Helyszín: Grand Hotel Esztergom****

A folyamatosan bővülő program és regisztrációs felület: http://smartfactory.comforth.hu/

(Nyitókép: Getty Images)

Az okosgyár felé vezető úton a zenonnal
A magasabb szintű szoftverrendszerekkel folytatott kommunikáció éppen olyan fontos az okosgyár számára, mint a vezérlők és gépek összeköttetése.
Mit hozhat Önnek és munkatársainak egy PDM/PLM rendszer?
Az EPLMS használatával tehermentesítheti kollégáit az automatizálható feladatok alól, ezáltal az értékteremtésre tudnak koncentrálni.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzi az új meteorológiai állomás
Meteorológiai állomásokat telepített alállomásaiba a Danube InGrid projekt keretében az E.ON Hungária Csoport. Az eszközök azonnali adatokat küldenek az üzemirányítási központba, így az energiacég időben fel tud készülni az időjárási veszélyhelyzetekre.
Drasztikus változások az új autók piacán
A 2025. január 1-el életbe lépő, CAFE (Clean Air for Europe, azaz Tiszta Levegőt Európának) néven elhíresült új EU-s emissziós szabályok várhatóan alapvető változásokat hoznak az új autók piacán a kontinensen. Cikkünkben a Toyota értékelte a szabályozás várható hatásait.
Magyar és indiai kutatók szén alapú szuperkondenzátort fejlesztettek
A Miskolci Egyetem és az indiai Indian Institute of Technology, Patna kutatóintézet munkatársainak együttműködésében előállított nagyhatékonyságú kondenzátorok alkalmasak a megújuló energiaforrások által termelt elektromos energia tárolására.