A Tennessee állambeli Clarksville-ben található, egymillió négyzetméteres létesítmény – az LG díjnyertes mosó- és szárítógépeinek amerikai gyártóbázisa – az iparág első olyan háztartásigép-üzeme az USA-ban, amely csatlakozott a World Economic Forum – WEF globális hálózatához. Ez a vállalat második Lighthouse Factory minősítésű gyára, a dél-koreai Csangvonban található LG Smart Park után, amelyet tavaly választott ki a WEF. A Lighthouse Factory minősítést a WEF a gyártás jövőjének alakításában játszott szerepért, valamint a dolgok internetének (IoT), a big data megoldásoknak, a mesterséges intelligenciának (AI), a robotikai megoldásoknak és a negyedik ipari forradalom egyéb technológiáinak integrálásáért ítéli oda a világ legjelentősebb üzemeinek.
A WEF 2018 óta évente kétszer választja ki és veszi fel hálózatába a minősítési követelményeknek megfelelő gyárakat. Az LG világszínvonalú, automatizált tennesseei gyárában olyan fejlett digitális technológiákat alkalmaznak, mint a mesterséges intelligencia, a big data, illetve az IoT és robotikai megoldások. A 2018 végén elkészült létesítményben jelenleg három gyártósor működik elöl- és felültöltős mosógépek és szárítógépek előállítására. Évi 1,2 millió mosógép és 600 ezer szárítógép legyártására alkalmas kapacitásával a 900 főt foglalkoztató létesítmény proaktívan, helyben reagál a változó észak-amerikai keresletre.
A jövő gyára egyetlen gyártósoron
A teljesen integrált, áramvonalasított termelési folyamat eredménye, hogy az ügyfelek időben, mindig kifogástalan termékeket kapnak kézhez. Az LG minden egyes gyártósort úgy alakított ki, hogy az egy új modell teljes gyártási folyamatát elvégezze az alkatrészek gyártásától az összeszerelésen át a csomagolásig. A létesítményben mindezeken túl az összes gyártósoron szigorú minőségügyi feltételek vannak érvényben, amelyek az alkatrészektől a késztermékekig garantálják a magas színvonalat.
Az LG tennesseei gyárában teljesen automatizált logisztikai rendszer működik: az üzemben 166 előre beprogramozott, önműködő jármű szállítja a helyükre az alkatrészeket – a létesítményben háromszor annyi ilyen robot dolgozik, mint az LG Smart Parkban. E robotok amellett, hogy javítják az általános termelékenységet, felszabadítják az emberi erőforrást más, lényegesebb feladatokra.
Az alkatrészgyártás, például a fémsajtolás, a műanyag-fröccsöntés és a festés integrálásával – beleértve az LG saját intelligens fröccsöntő rendszerének alkalmazását is – a vállalat 21 százalékkal növelte az alkatrésztermelés hatékonyságát. Az üzem egy fejlett érzékelőrendszer segítségével ráadásul előre felismeri a lehetséges termelési problémákat és reagál is azokra.
A mosógépek teljesítményét pontosan előrejelző, adatalapú AI-technológia alkalmazásával a tesztek száma és a tesztelés során felhasznált energia 22 százalékkal csökkent, míg a minőségoptimalizálás révén a hibaarány több mint 61 százalékkal esett vissza.
Az üzem a munkahelyi biztonságot és a működési hatékonyságot is maximalizálja azáltal, hogy robotokat használ a bonyolult, potenciálisan veszélyes feladatokhoz, például a nehéz alkatrészek összeszereléséhez és emeléséhez, valamint a hegesztéshez. A hatékonyság további javítása érdekében az LG azt tervezi, hogy az év második felében 5G hálózatot telepít az egész létesítményben, hogy a stabil, megszakítás nélküli kommunikáció révén az automatizált járművek gyorsabban és pontosabban tudják szállítani az alapanyagokat.
Az LG emellett automatizált mobil robotok bevezetését is tervezi, amelyek könnyedén navigálnak majd a kiterjedt komplexumban, tovább erősítve a logisztikai rendszert. Az egész tennesseei gyár már 2022-ben teljesen átállt a megújuló energiaforrások használatára. Az üzem nagy hatékonyságú közmű-infrastruktúrát is használ, amely az LG háztartási készülékek gyártásához szükséges áramot, gőzt és hőt a vállalat fejlett épület-energiaszabályozási megoldásának segítségével biztosítja.
(Forrás: LG)