Gyárszimuláció az ablakgyártás automatizálásához
Néha a gyártóknak van egy listájuk azokról az automatizálási projektekről, amelyeket szeretnének megvizsgálni és megvalósítani a létesítményeikben.

 

E projektek rangsorolása gyakran megköveteli a műszaki megvalósíthatóság és a kockázat értékelését, a beruházások megtérülésének kiszámítását, valamint a jövőre vonatkozó elképzelések és értékek kommunikálását a felső vezetés és a vállalat vezetői felé. Más esetekben a gyártók biztosak lehetnek abban, hogy az automatizálás segíthet a problémáik megoldásában, de nem tudják, hol kezdjenek hozzá, vagy miként valósítsák meg.

A korlátozott automatizálási tapasztalattal vagy belső mérnöki képességekkel rendelkező vállalatok számára mindkét forgatókönyv ijesztőnek tűnhet. Ez utóbbi helyzettel találkozott nemrégiben az Invio Automation ipari automatizálási rendszerintegrátor vállalat. Az Invio Factory of Future tanácsadó csapatát egy ablakokat összeszerelő építőipari gyártó bízta meg azzal, hogy segítsen felmérni, hogyan növelhető az áteresztőképesség, a teljes közvetlen munkaerő megtartásával vagy csökkentésével.

 

 

Az Invio tanácsadói csapata az ügyfélcsapattal együttműködve kezdte a folyamatot és kidolgozta a lehetséges ötletek hosszú listáját. Ezután az Invio csapata leszűkítette ezt a listát néhány lehetséges, nagy hatású projektre. Ennek során az ügyféllel együtt többféle koncepciót vizsgáltak meg, értékelték az egyes ötletek megtérülését, valamint a javaslatok szűkített listáját az üzleti vezetők elé terjesztették. A múltban ez a folyamat sok munkát igényelt, és gyakran használtak a PowerPoint eszközt használták hozzá, az ötletek vizuális megjelenítéséhez.

E projekt esetében azonban az Invio Automation a Visual Components gyártásszimulációs szoftveréhez fordult, hogy felgyorsítsa az ötletelési folyamatot. Az így kapott javaslatok rövidebb idő alatt készültek el, szigorúbban értékelték őket, és a korábbi projekteknél magasabb szintű ügyféltámogatást kaptak. Ez az esettanulmány bemutatja, hogyan sikerült ezt elérni, és hogyan járult hozzá a Visual Components szoftver a vállalkozás sikeréhez.

Az egyes szakaszokban a következőkről lesz szó:

  • A világ legnagyobb ipari vállalatainál tapasztalt komplex mérnöki problémák megoldása
  • Megoldások keresése a kereslet növekedésére
  • Automatizálás és a Visual Components szerepe
  • A Visual Components előnyei a potenciális automatizálási lehetőségek azonosításában
  • Az automatizálás szimulálása az ablakgyártásban

 

Európai és amerikai autógyárak zárhatnak be az idén
Több alacsony kihasználtságú európai és észak-amerikai autógyár bezárására vagy eladására kerülhet sor az idén, mivel az autógyártók kapacitásfelesleggel küzdenek, miközben nő az árverseny - közölte a Gartner kutató- és tanácsadó cég csütörtökön.
Adókötelezettségek kibertámadás esetén
Az elmúlt években jelentősen emelkedett a vállalkozásokat érintő kibertámadások száma, amelyek komoly fenyegetést jelentenek az adatbiztonságra, és jelentős kockázatot hordoznak a társaságok működésére nézve.
Európai regionális együttműködés alakult az energiahatékony építési megoldások előmozdítására
Az ABB regionális tudáspartnerként csatlakozott a WorldGBC Európai Regionális Hálózatához, hogy az európai fenntarthatósági célokhoz igazodóan elősegítse az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, energiahatékony épületek elterjedését.
A már meglévő MI-technológiák alkalmazása segítheti a sikeres energiaátmenetet
A Világgazdasági Fórum (WEF) jelentése szerint a már meglévő technológiák felhasználásával is 31 százalékkal csökkenthetné az emberiség az energiaintenzitást, ami 2030-ra már éves szinten 2000 milliárd dollárnyi megtakarítást eredményezhetne.
Együttműködési megállapodást kötött a Messer a Pécsi Tudományegyetemmel
A Pécsi Tudományegyetem és a Messer hosszútávú, hidrogéntechnológiára vonatkozó együttműködési megállapodást kötött. A felek célja a hidrogén szakmérnöki oktatás és a hazai hidrogén infrastruktúra gyakorlati fejlesztése.