Endrich IoT infrastruktúra élőben az Embedded World 2020-on
Szenzorhálózati infrastruktúrát fejleszt az Endrich GmbH az Embedded World 2020 kiállításra, melynek minden komponense a cég által képviselt gyártók alkatrészeiből épül fel.

 

Az IoT koncepció egy kommunikációs modullal felszerelt mikrokontrolleres szenzortáblát (Sensor and Communication Board), és a mögöttes felhő alapú hálózati infrastruktúrát tartalmaz (Endrich Cloud Database Service).

Az Everlight látható tartományban működő környezeti fényérzékelő (Ambient Light Sensor, ALS) szenzora, a Tateyama hőmérséklet-érzékelő szenzora, a TDK-Micronas mágneses (Hall) szenzora és a Sensolute miniatűr rezgésszenzora által szolgáltatott adatokat a Gigadevice új fejlesztésű Risc-V mikrokontrollere gyűjti össze, majd küldi el vezetéknélküli kommunikációs csatornán a szerverre.

 

 

A kommunikációs csatornát a Fibocom MA510 modulja biztosítja, mely mind az NB-IoT mind a GPRS hálózatot képes használni, az adatok tárolásáról az Endrich partnerei számára is elérhető Endrich Cloud Database Server gondoskodik. Az adatok megjelenítése akár a látogatók mobiltelefonján is lehetséges lesz, illetve az Endrich standon folyamatosan futó panel pc-n és ipari TFT panelen lesz látható, melyet a Faytech biztosít számunkra.

Látogasson el az Endrich standjára 2020. február 25-27. között, Hall 3 / Booth 3-147, Nürnberg, Germany

Cikkünk az Endrich Bauelemente Vertriebs GmbH közreműködésével készült. Szerzője Kiss Zoltán okleveles villamosmérnök, exportigazgató és Veresegyházy Zsolt. Értékesítési iroda: H-1191 Budapest, Corvin krt. 7-13. E-mail: hungary@endrich.com Web: www.endrich.hu/erdeklodes További konzultációért és mintákért, adatlapokért keresse Veresegyházy Zsoltot.
Egységes szoftverplatform felel a Budapest Airport zökkenőmentes működéséért
2019-ben 16 millió utassal a Budapest Airport lett Magyarország legnagyobb nemzetközi repülőtere és Délkelet-Európa egyik légiközlekedési csomópontja. A repülőtér kritikus infrastruktúráját működtető vezérlő- és SCADA-rendszerek azonban elöregedtek, és nem szabványosítottak.
Digitalizációs platform a folyamatfelügyelet és a prediktív karbantartás támogatására
A Knorr-Bremse Kft. a Műegyetemmel (BME) valamint a 4Sales Systems Kft.-vel olyan IoT és big data alapokon nyugvó platformot fejlesztett, amely az adaptív és integrált eszközkészletekkel a meglévő, hagyományos termékfejlesztési, gyártási, anyagmozgatási és minőségbiztosítási környezetet és az ezekhez szorosan kapcsolódó folyamatokat ipar 4.0 megoldásokkal egészítik ki.
Mesterséges intelligencia segíthet a dekarbonizációs célok elérésében
Egyre ambiciózusabb szén-dioxid-kibocsátáscsökkentési célokat fogalmaznak meg a vállalatok, azonban ahhoz, hogy érdemi lépéseket tegyenek a nettó zéró kibocsátás felé, precíz adatszolgáltatásra van szükségük: a mesterséges intelligencián alapuló megoldások már erre is megoldást nyújthatnak.
Három inspiráló nap az ipar 4.0 jegyében  
Az ipar 4.0 témakörének egyik legjelentősebb hazai eseménye 2023. június 7-8-9. között várja az érdeklődőket Esztergomban. A Smart Factory ConnAction konferencia idén is számít azok érdeklődésére, akik fejlődni, tanulni, inspirálódni szeretnének a témában.
A ChatGPT, mint jelszóőr
Az OpenAI által tavaly november végén hozzáférhetővé tett ChatGPT a bemutatása óta folyamatosan a közbeszéd tárgya, kiemelve a mesterséges intelligencia sokszor elképesztő eredményeit vagy épp nevetséges tévedéseit.