Csupán három szó, és célba ér!
Az NNG what3words navigációs címrendszerével felszerelt járművek vezetői csupán három szó megadásával bárhová pontosan odatalálhatnak.

 

Az autóipar egyik meghatározó globális szoftverbeszállítójává nőtt NNG teljes körű intelligens, biztonságos és online megoldásokat fejleszt a mobilitást elősegítésére. Ezek a megoldások olyan beágyazott és új, felhőalapú alkalmazások és szolgáltatások beépítését teszik lehetővé az autógyártók és a beszállítók számára, amelyek kielégítik a vásárlók biztonsági, kényelmi, információs és szórakoztatással kapcsolatos igényeit.

Az utcanevek már elmaradnak a 2021-es elvárások mögött. Sokszor bonyolult és időigényes feladatot jelent, ha a vezetőnek külön be kell írnia a címet a jármű navigációs rendszerébe; ráadásul a címek sokszor nem bizonyulnak elegendőnek egy-egy adott hely pontos meghatározásához.

 

 

A what3words megoldást nyújt az efféle problémák kiküszöbölésére. Minden három négyzetméteres területhez három véletlenszerűen kiválasztott szó egyedi kombinációját rendeli: ez a what3words által meghatározott cím. Például az NNG budapesti központjának a bejáratát a következő háromszavas cím adja meg: ///rátalál.bükkfa.dobverő. A what3words-címmeghatározást használó járművek vezetői mindig eljutnak a kívánt úti célhoz – már az első próbálkozásra.

„A funkció integrálása tökéletesen illeszkedik azon küldetésünkhöz, hogy a navigáció és a mobilitás legfrissebb innovációs megoldásaihoz önálló hozzáférést biztosítva segítsük elő, hogy az autógyártók egyedi kínálattal emelkedjenek ki. A what3words és az NNG közötti partnerkapcsolat révén olyan megoldást nyújthatunk a vásárlóknak, amelynek köszönhetően gyökeres javulást tapasztalhatnak a vezetői élmény során, legyen szó az elektromos töltőállomások vagy a teherpályaudvarok egy konkrét rakodórámpája helyének meghatározásáról, vagy számos más felhasználási helyzetről”, mondta Heikki Laine, az NNG marketingigazgatója.

„A járművezetők jobb és kényelmesebb navigációs élményre vágynak. Az NNG-vel kialakított partnerkapcsolatunknak köszönhetően az autógyártók és a mobilitást elősegítő szolgáltatók kielégíthetik ügyfeleik fokozott igényeit, amelyek az egyszerűséget helyezik a középpontba”– tette hozzá Chris Sheldrick, a what3words társalapítója.

A what3words-ről

Mi az Ön what3words-címe? Itt megkeresheti.

A what3words a helymeghatározás legegyszerűbb módja. A díjmentesen használható, iOS és Android rendszeren is működő what3words alkalmazás és az online térkép segítségével bárki könnyen megtalálhatja, megoszthatja vagy elérheti a jelenleg több mint 45 nyelven meghatározott what3words-címek bármelyikét. A világszerte használt több millió what3words-címből több ezer olyan vállalkozáshoz tartozik, amelyek az alkalmazás segítségével csökkentik a költségeiket, működnek hatékonyabban, és nyújtanak jobb élményt az ügyfeleiknek. A what3words partnerei közé tartozik többek között a Mercedes-Benz, a Triumph Motorcycles és számos segélyhívó szolgálat szerte a világon.

A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzi az új meteorológiai állomás
Meteorológiai állomásokat telepített alállomásaiba a Danube InGrid projekt keretében az E.ON Hungária Csoport. Az eszközök azonnali adatokat küldenek az üzemirányítási központba, így az energiacég időben fel tud készülni az időjárási veszélyhelyzetekre.
Drasztikus változások az új autók piacán
A 2025. január 1-el életbe lépő, CAFE (Clean Air for Europe, azaz Tiszta Levegőt Európának) néven elhíresült új EU-s emissziós szabályok várhatóan alapvető változásokat hoznak az új autók piacán a kontinensen. Cikkünkben a Toyota értékelte a szabályozás várható hatásait.
Magyar és indiai kutatók szén alapú szuperkondenzátort fejlesztettek
A Miskolci Egyetem és az indiai Indian Institute of Technology, Patna kutatóintézet munkatársainak együttműködésében előállított nagyhatékonyságú kondenzátorok alkalmasak a megújuló energiaforrások által termelt elektromos energia tárolására.
Hatékonyabb működést ígér az új folyamatirányító rendszer
Az ABB Freelance folyamatirányító rendszerének (DCS) legújabb verziójában megújultak az ipari kommunikációs összeköttetések, lehetővé téve a gyors és megbízható, optimális valós idejű adatfeldolgozást és irányítást.
Adathiány akadályozza a vállalatok dekarbonizációját
A megfelelő adatok elérhetősége és hozzáférhetősége kulcsfontosságú az épületek, az energiaelosztási rendszerek, valamint az iparvállalatok dekarbonizációs céljainak eléréséhez, mégis a cégek közel felének nem állnak rendelkezésére ezek az információk – derül ki egy friss nemzetközi jelentésből.