Bővíti okosgyárát Dunavecsén a Schneider Electric
A Duna Smart Power Systems (DSPS) bővítésével 44 millió euróból 18 ezernégyzetméteres új üzemrészt alakítanak ki. A beruházás a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) támogatásával valósul meg.

 

A Schneider Electric a piaci kereslethez rugalmasan alkalmazkodva fejleszti kapacitásait, a fokozatosság elvét is megtartva. Az új üzemrészben a fókusz a kisfeszültségű elosztóberendezések készítésén lesz, így a létesítmény gyártási kompetenciája ezzel a termékkel bővül. Dunavecsén a kisfeszültségű elosztóberendezések gyártása és tesztelése történik, míg a tervezési feladatokat elsősorban a Schneider Electric más kompetenciaközpontjai végzik majd, együttműködve a vállalat zalaegerszegi, egyedi rendelésre történő tervezés (engineering-to-order, ETO) metodikával dolgozó ZEG gyárával, amely ugyancsak megtartja teljes körű gyártási tevékenységét, igazolva ezzel a Magyarországon képviselt hozzáadott értéket.

A fejlesztés teljes egészében a már a Schneider Electric tulajdonában lévő 10 hektáros telken valósul meg, amit a DSPS első ütemének indítása előtt úgy választottak ki, hogy alkalmas legyen a bővítésre. A társaság tavaly májusban adta át a dunavecsei Duna Smart Power Systems (DSPS) üzemet, ami a vállalat egyik legnagyobb létesítménye Európában. Az okosgyár a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT® fő európai gyártóközpontja.

A DSPS első ütemének tervezése során a fenntarthatóság növelése, valamint az energiahatékonyság javítása mellett fontos szempont volt az épület hatékony működtetése. A Schneider Electric EcoStruxure, egy IoT-képes, plug-and-play, nyílt és interoperábilis architektúra és platform, amely fejlett online felügyeleti rendszerekkel és kommunikációs hálózati eszközökkel támogatja a meghibásodások megelőzését, illetve a beavatkozások időben történő elvégzését.

 

 

A Schneider Electric fenntarthatóságra és hatékonyságra való törekvésének elismeréseként a TIME magazin és a Corporate Knights is a világ legfenntarthatóbban működő vállalataként nevezte meg a céget. Az elmúlt hónapokban a DSPS is több elismerést kapott, a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon az Ipar kategóriában az első helyen végzett ez a fejlesztés, a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában nyert díjat, a tavalyi „Green Awards powered by Green Cloud” pályázaton a három legjobb projekt közé került. Emellett a CRE Awards megmérettetésen a BTS (Build-To-Suit) kategóriában döntős helyezést ért el, a Joint Venture Association pedig „Best Technology Investment of the Year” díjjal ismerte el a fejlesztést.

„A Schneider Electric vezető globális ipari technológiai vállalatként az elektrifikáció és a digitalizáció révén megbízható partner a fenntarthatósági és energiahatékonysági törekvések eléréséhez. Dunavecsei gyárunk bővítését a kisfeszültségű elosztóberendezések iránti jelentős piaci kereslet kiszolgálása tette indokolttá” – mondta el Yann Reynaud, a Schneider Electric globális ETO tevékenységért felelős alelnöke.

„Büszke vagyok rá, hogy az új üzemrész megvalósulásával együtt bővül a DSPS termelési kompetenciája, hiszen egy újabb termékkör gyártását vezetjük be. Ez egy újabb mérföldkő a vállalat életében, amellyel jelentősen erősítjük hazai és egyben európai jelenlétünket is, méghozzá magas hozzáadott értékű tevékenységgel, mérnöki munkával” – hangsúlyozta Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.

 

| Illusztrációk: Schneider Electric

Az AI hardver- és energiaigénye nem ismer határokat
A mesterséges intelligencia forradalma komoly változásokat indított el az informatikai fejlesztésekben. Korábban a szoftverek álltak az innováció középpontjában, de az AI térhódításával a hangsúly egyre inkább az egyre kritikusabb erőforrásnak számító hardverek felé tolódik.
A fix fordulatszámú kompresszorok cseréje – energiatakarékos alternatívák a kompresszorok szakértőjétől
Sokszor hallhattuk már, hogy a fix fordulatszámú kompresszorok ideje lejárt. Ha több kompresszor üzemel egymás mellett, valóban érdemes megfontolni, hogy legalább egyet lecseréljünk újabb innovatív technológiával működő gépre.
AI4Factory konferencia meghívó
Tisztelettel meghívjuk Önt és vezető beosztású érdeklődő munkatársait az “AI4Factory” című, kimondottan az iparnak szóló mesterséges intelligencia rendezvényünkre.
Magyar fejlesztés kínál megoldást az adatközpontok energetikai kihívásaira
A digitális gazdaság gerincévé váló adatközpontok számára kínál intelligens hőakkumulátor megoldást a HeatVentors. A világszerte terjeszkedő energetikai magyar scale-up saját találmányon alapuló fejlesztése alternatívát kínál az adatközpontok egyre fokozódó energiaigényeinek kielégítésére.
A digitális kompetenciák fejlesztése lehet a legjobb befektetés 2025-ben
A digitalizáció üteme soha nem látott sebességre kapcsolt. A vállalatok részéről ma már nem az a kérdés, hogy bevezessék-e a modern informatikai eszközöket, hanem az, hogy a munkavállalók tudják-e hatékonyan használni ezeket.