Az ESPRIT EDGE szoftver használata az Anton Paar ShapeTec Hungary Kft.-nél
Az Anton Paar ShapeTec Hungary Kft. 2018-ban alakult és jelenleg 80 fővel közel 30 modern forgácsoló géppel dolgozik.

 

A cég az Anton Paar ShapeTec cégcsoport tagjaként egyedi tervezésű, nagy pontosságú műanyag- és könnyűfém alkatrészek megmunkálásával, forgácsolásával (esztergálás, marás) foglalkozik, illetve az így elkészült termékek precíz összeszerelésére specializálódott.

Termékeik a hétköznapi életben használatos kávéfőző gépekben, nyomdaipari gépekben, repülőgépekben, valamint az anyacég Anton Paar GmbH felé kerülnek értékesítésre, ahol prémium kategóriájú nagy pontosságú laboratóriumi műszerekbe és folyamatmérő rendszerekbe kerülnek beépítésre.

 

 

Cégüknél 2013 óta a termékek gyártási NC programjai már nem a gyártógépen kerülnek programozásra, hanem előzetesen az ESPRIT EDGE programmal készülnek el egy a termékről készült 3D-s CAD modell alapján. 

Tudjon meg többet a cég ESPRIT EDGE szoftver használatával kapcsolatos tapasztalatairól!


 

Európai és amerikai autógyárak zárhatnak be az idén
Több alacsony kihasználtságú európai és észak-amerikai autógyár bezárására vagy eladására kerülhet sor az idén, mivel az autógyártók kapacitásfelesleggel küzdenek, miközben nő az árverseny - közölte a Gartner kutató- és tanácsadó cég csütörtökön.
Adókötelezettségek kibertámadás esetén
Az elmúlt években jelentősen emelkedett a vállalkozásokat érintő kibertámadások száma, amelyek komoly fenyegetést jelentenek az adatbiztonságra, és jelentős kockázatot hordoznak a társaságok működésére nézve.
Európai regionális együttműködés alakult az energiahatékony építési megoldások előmozdítására
Az ABB regionális tudáspartnerként csatlakozott a WorldGBC Európai Regionális Hálózatához, hogy az európai fenntarthatósági célokhoz igazodóan elősegítse az alacsony szén-dioxid-kibocsátású, energiahatékony épületek elterjedését.
A már meglévő MI-technológiák alkalmazása segítheti a sikeres energiaátmenetet
A Világgazdasági Fórum (WEF) jelentése szerint a már meglévő technológiák felhasználásával is 31 százalékkal csökkenthetné az emberiség az energiaintenzitást, ami 2030-ra már éves szinten 2000 milliárd dollárnyi megtakarítást eredményezhetne.
Együttműködési megállapodást kötött a Messer a Pécsi Tudományegyetemmel
A Pécsi Tudományegyetem és a Messer hosszútávú, hidrogéntechnológiára vonatkozó együttműködési megállapodást kötött. A felek célja a hidrogén szakmérnöki oktatás és a hazai hidrogén infrastruktúra gyakorlati fejlesztése.