A munka jövője: automatizáció
A Universal Robots a robotikai piac egyik úttörője az olyan szabályozások kidolgozásában, melyek a kobotok, az automatizáció, valamint a biztonságos munkavégzés feltételeit teremtik meg.

 

A cég évek óta arra törekszik, hogy világszerte szabályozza a robotok működését és a munkáltatók számára együttműködő robotok biztosításával segítse a munkavégzést. A szabályrendszerek kialakítása mellett, az automatizálás korlátjainak lebontása, az adatvédelem és az egészségmegőrzés kulcsfontosságának szinergiái azok, melyek hozzájárulhatnak a kobotok széleskörű elfogadásához.

Mindezek érdekében a vállalat számos fejlesztést biztosít partnerei számára: a UR felhasználói kézikönyv kockázatértékelési szakaszától, a UR Akadémia által nyújtott biztonsági útmutatáson át, a UR támogatói rendszerén keresztül rendelkezésre álló számos biztonsági információs forrásig.

A napjainkban elérhető biztonsági rendszerek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy számos paramétert beállítsanak az ipari robotalkalmazások során – például gépkiszolgálás, összeszerelés, csomagolás, raklapozás, hegesztés – ezzel arra törekedve, hogy az ember-robot együttműködés még könnyebben, gördülékenyebben és megbízhatóbban jöjjön létre a megvalósításokkal járó kockázatok csökkentése érdekében.

Ezen biztonsági rendszer elemei közé tartozik a robot erejének, sebességének, teljesítményének vagy lendületének, valamint munkaterületének korlátozása. A UR+ olyan biztonsági megoldásokat kínál, mint például az sBot Stop csomagja, amely egy biztonsági lézerszkenner segítségével figyeli a talajszintet a kobot körül és képes észlelni, ha egy személy belép vagy elhagyja a területet, ezzel csökkentve a balesetek számát. Továbbá számos UR partner törekszik arra, hogy a kobot biztonsági rendszer megismerését segítő hasznos forrásokat és fejlesztéseket hozzanak létre a kobot gyártó vállalattal együttműködve.

A COVR projekt

Az Európai Unió által finanszírozott COVR projekt nemrégiben kiadott egy ingyenes digitális eszköztárat, amely az együttműködő alkalmazások telepítésével összefüggő kockázatértékelésekkel, biztonsági irányelvekkel és szabványokkal kapcsolatos információk központi adatbázisaként szolgál.

TÜV Rheinland

Csatlakozás a világ kollektív kobotbiztonsági tudásbázisához: a TÜV Rheinland, a független ellenőrzési és tanúsítási szolgáltatások globális vezetője. A „Robotbiztonság: a kategóriák és szabványok mélyreható feltárása” címet viselő új e-könyv régiónkénti áttekintést nyújt a kobotok gyártására, integrálására és használatára vonatkozó szabványokra.

A3 Robotics

Az A3 Robotics (korábbi nevén Robotikaipari Szövetség) 2016-ban tette közzé együttműködési Robot szabványát, mely elmagyarázza az együttműködő robotokra és robotrendszerekre vonatkozó biztonsági követelményeket. Soha nem túl korai a biztonságra gondolni! Ezek a fejlesztések segíthetnek végigvezetni a kobot biztonságának és megfelelőségének elvein és gyakorlatán bárkit, aki – akár végfelhasználóként, akár tapasztalt integrátorként – érdeklődik az ipari robotika és együttműködési alkalmazások iránt.

Mesterséges neurális hálózatokkal lehetővé tett gépi tanulásért ítélték oda a 2024-es fizikai Nobel-díjat
Az amerikai John J. Hopfieldnek és a kanadai Geoffrey E. Hintonnak ítélték oda 2024-ben a fizikai Nobel-díjat – jelentették be kedden Stockholmban a Svéd Királyi Akadémián. A két kutató a gépi tanulás mesterséges neurális hálózatokkal való lehetővé tételéhez járult hozzá úttörő jelentőségű eredményeivel.
Konferencia az okosvárosokról és a technológiai sokszínűségről
Összefogtak a jövőért az ipar, a tudomány és a művészetek képviselői a Kognitív Mobilitás 2024 konferencián Budapesten.
Teljes kultúraváltás – a Miller Industries beszámolója arról miként segítette a Birst megoldás üzlete átalakítását
Az Infor első blogsorozata az Infor Customer Excellence Awards nyerteseit állítja reflektorfénybe és osztja meg a sikertörténeteiket.
Új képzési program indul az adatközponti és kritikus infrastruktúra területén működőknek
Új képzésekkel egészítette ki EcoXpert Partner Program kezdeményezését a Schneider Electric. Az újonnan megszerezhető tudás hatékonyan támogatja a vállalat adatközponti és kritikus infrastruktúra területeken tevékenykedő értékesítési partnereit ügyfeleik még jobb kiszolgálásában.
Zsákutcába kerülhet az AI egy kutatás szerint
A nagy nyelvi modellek, mint például a ChatGPT elterjedése valójában egyre csökkenti a nyilvános tudásmegosztást az online kérdezz-felelek platformokon, s ezzel megnehezítheti a jövőbeli modellek képzését – erre jutott a Budapesti Corvinus Egyetem frissen publikált tanulmánya.