A zsarolóvírusok jelentette állandó fenyegetés, valamint a feltörekvő technológiák, például a felhőalapú alkalmazások, a Kubernetes-tárolók és a mesterséges intelligencia használata számos adatvédelmi kihívást állít a vállalkozások elé.
A zsarolóvírusok jelentette állandó fenyegetés, valamint a feltörekvő technológiák, például a felhőalapú alkalmazások, a Kubernetes-tárolók és a mesterséges intelligencia használata számos adatvédelmi kihívást állít a szervezetek elé – derül ki a Dell Technologies 2021 Global Data Protection Index (GDPI) kutatásának eredményeiből.
Egy nemrég készített IDC-felmérés szerint az elmúlt 12 hónap során a szervezetek több mint egyharmada szembesült a rendszereikhez vagy adataikhoz való hozzáférést korlátozó zsarolóvírus-támadással vagy adatszivárgással világszerte. Annak érdekében, hogy segítsen leküzdeni ezeket az egyre terjedő – és látszólag elkerülhetetlen – problémákat, a Dell Technologies új szoftvereket és szolgáltatásokat vezet be.
A megoldások célja a virtuális gépek biztonsági mentéseire jellemző rendelkezésre állás felgyorsítása, a nagy adathalmazok kezelésének leegyszerűsítése, valamint az üzleti folytonosság fenntartása, a mindennapos kiber-helyreállítási műveletek szükségességének csökkentése mellett.
Összetett adatvédelmi kihívások
A Dell Technologies 2021-ben nemzetközi szinten 1000 informatikai döntéshozó bevonásával készítette el Global Data Protection Index felmérését. Az eredmények alapján a szervezeteknek kihívást jelent az adatok folyamatosan növekvő mennyisége és az adatvédelmi feladatok egyre összetettebb természete. A tanulmányból kiderül, hogy a szervezetek több mint 10-szer annyi adatot kezelnek, mint öt évvel ezelőtt: a 2016-ban megállapított 1,45 petabájtos átlag 2021-re 14,6 petabájtra nőtt.
Emellett a válaszadók 82 százaléka tart attól, hogy a szervezetük jelenlegi adatvédelmi megoldásai nem felelnek meg a jövő üzleti kihívásainak. Ezek az aggodalmak nem alaptalanok, ugyanis a megkérdezettek több mint 30 százaléka számolt be az elmúlt évben tapasztalt adatvesztésről, valamint a válaszadók közel fele (45%) szembesült nem tervezett rendszerleállással.
A GDPI kutatás további megállapításai:
-
A megkérdezettek 62 százaléka tart attól, hogy a meglévő adatvédelmi intézkedéseik nem biztosítanak elegendő védelmet a kártevők és zsarolóvírusok jelentette fenyegetéssel szemben, 74 százalékuk pedig egyetért azzal, hogy az otthoni munkavégzés terjedése miatt fokozottabb mértékben fennáll a kibertámadások miatti adatvesztés veszélye.
-
A válaszadók több mint kétharmada (67%) nem biztos abban, hogy egy megsemmisítéssel járó kibertámadás vagy adatvesztés esetén minden üzleti szempontból kritikus fontosságú adatuk helyreállítható lenne.
-
63 százalékuk úgy véli, hogy a feltörekvő technológiák – például a felhőalapú alkalmazások, a Kubernetes-tárolók, a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás – adatvédelmi kockázattal járnak, és az új technológiákhoz tervezett adatvédelmi megoldások hiánya a szervezetek előtt álló három legkiemelkedőbb adatvédelmi kihívás egyikének bizonyult.
-
Az elmúlt 12 hónap során bekövetkezett adatveszteség átlagosan közel négyszer akkora többletköltséget eredményezett a több adatvédelmi szolgáltatót használó szervezetek számára, mint a csak egy szolgáltatót használók esetében.
Átfogó adatvédelem és megbízható kiberbiztonsági megoldások
A Dell Technologies megoldásai lehetővé teszik, hogy a szervezetek egy egységes megközelítést követve gondoskodhassanak a hagyományos és modern számítási feladatok védelméről egyaránt, a folyamatosan változó informatikai területek mindegyikén. A többfelhős adatvédelmi megoldások terén vezető szerepet vállaló Dell több mint hét exabájtnyi adat védelméről gondoskodik az összes nagyobb nyilvános felhőszolgáltató támogatásával.
A Dell biztosítja az iparág egyik legátfogóbb kibertámadások elleni termékkínálatát peremhálózatokon, központi adatközpontokban és többfelhős környezetekben, és olyan megoldásokat tesz elérhetővé, mint a Dell EMC PowerProtect Cyber Recovery és a Dell EMC PowerScale Superna Eyeglass Ransomware Defenderrel.
Szerző: Dell Technologies
2021.09.18.
Így alakítja át a munkaerőpiacot az AI-alapú keresés Az internet valós idejű böngészésére is képes AI-vezérelt keresőmotorok – mint például a ChatGPT Search, a Google Gemini, a Microsoft Copilot vagy a Perplexity – térnyerésével új megközelítés született a munkaerőpiacon is.
Tovább csökkent a magyar ipari termelés és a kilátások sem kedvezőek A GKI legfrissebb, júniusi elemzése szerint a magyar ipari termelés volumene két egymást követő évben csökkent az előző évhez képest: 2023-ban 5,5%-kal, 2024-ben 4%-kal. Az összegzés megállapítja, hogy mind a belföldi, mind az exportpiacokon csökkent az értékesítés.
Mikrométer tartományú háromdimenziós struktúrák korszerű tokozása Az elektronikai alkatrészek és struktúráik egyre kisebbek, ezért egyre nehezebb őket áramkörökbe kötni. A hagyományos gyártástechnológiák elérték lehetőségeik határait, a Fonontech holland startup vállalkozás által kifejlesztett, Impulse PrintingTM elnevezésű eljárás azonban újat hozott ezen a területen.
Tanulmány készült az ipari energiahatékonyság javításáról A dokumentum a magas hatékonyságú motorokat, hajtásokat és a digitális technológiákat tekinti azon legfontosabb megoldásoknak, amelyek segítségével az ipar túlszárnyalhatja a korábbi teljesítményszinteket, folyamatait pedig hatékonyabbá és környezetbarátabbá teheti.
Új megoldással lesz egyszerűbb az e-autók töltése Az idei első negyedév végére már meghaladta a 77 ezret a hazai utakon közlekedő tisztán elektromos autók száma, a vállalati e-autó program pedig további lendületet ad a terjedésüknek.